مبانی ساندویچ پانل و مهمترین ویژگی آن


ساندویچ پانل شرکت کبیر پانل یک راه حل مدرن برای پروژه های ساخت و ساز مسکونی و تجاری است، عناصر کامپوزیتی هستند که می توان از آنها برای ساخت کف، دیوار و سقف استفاده کرد.

ساندویچ پانل ها که به عنوان پانل های عایق بندی نیز شناخته می شوند، از یک لایه عایق تشکیل شده است که به عنوان هسته شناخته می شود و بین دو لایه ساختاری قرار گرفته است.


اگرچه ساندویچ پانل ها از دهه 1970 به دلیل عملکرد برتر قیمت میلگرد حرارتی ، بهره وری انرژی و دوام در مقایسه با ساختمانهای سنتی با قاب چوبی، از محبوبیت تجاری برخوردار بوده اند، اما ایده پشت پانل های عایق بندی در واقع به دهه 1930 برمی گردد.


به لطف پیشرفت در مصالح ساختمانی و خرید اینترنتی آهن ، ساندویچ پانل ها از نمونه های اولیه خود فاصله زیادی دارند.

امروزه می توان از این پنل ها برای تحمل انواع شرایط داخلی و خارجی استفاده کرد که این امر باعث می شود آنها به عنوان یک انتخاب محبوب برای استفاده داخلی و خارجی - یعنی دیوارها و همچنین نما، سقف و همچنین سیستم های سقفی انتخاب شوند.

ساندویچ پانل های ثابت، همچنین گزینه مناسبی برای ساخت واحدهای سردخانه است که برای ذخیره ایمن هر چیزی از مواد غذایی تا دارو، به شرایط خاص اقلیمی داخلی احتیاج دارند.

 عملکرد ساندویچ پانل ها بسته به مواد مورد استفاده برای هسته و لایه های بیرونی آن متفاوت است، که اغلب از آن به عنوان روکش استفاده می شود.

این روزها، محبوب ترین مواد هسته ای شامل پلی استایرن منبسط شده (EPS)، پلی استایرن اکسترود شده (XPS)، پلی ایزوسیانورات (PIR)، پلی یورتان (PUR)، پشم معدنی (MW) هستند.

اگرچه هر ماده مزایا و معایب خاص خود را دارد، اما هسته های PIR و PUR به طور کلی در برابر آب و آتش نسبت به هسته های EPS یا XPS مقاومت بیشتری دارند و دوام بیشتری نسبت به پشم معدنی یا سایر مواد دارند.

تخته های دو طرف هسته نیز گزینه های مختلفی دارند که محبوب ترین آنها ورق فلز، آلومینیوم، OSB، تخته سه لا، سیمان الیاف یا اکسید منیزیم (MgO) است.


در اینجا نیز، انتخاب مواد مهم است، زیرا پانل های جانبی سازه ای OSB ، تخته سه لا و کامپوزیت از نظر عملکرد، مقاومت در برابر نفوذ رطوبت و نفوذ قالب و دوام همانند ساندویچ پانل های پوشیده شده با ورق فلز، ارائه نمی شوند.


صرف نظر از مواد استفاده شده، یکی از بزرگترین مزایای ساندویچ پانل این است که نصب آنها بسیار سریعتر از سیستم های ساخته شده است که به چندین جز نیاز دارند.

بجای نیاز به مونتاژ مرحله به مرحله دیوارها و سقف ها - فرایندی که مستلزم تأخیر و همچنین خطا در ساخت است - ساندویچ پانل ها از قبل کارخانه ای ساخته شده اند تا سیستم های تک جزئی باشند و نیاز به حداقل زمان و انرژی برای ساخته شده.


این به نوبه خود به صرفه جویی قابل توجهی در کار، وقت و هزینه های مادی برای سازندگان ترجمه می کند.


اگرچه ممکن است ساندویچ پانل به سرمایه گذاری بیشتری از قبل نیاز داشته باشد، عملکرد زندگی آنها در مقایسه با سیستم های سنتی به راحتی قابل شکست نیست.


Kingspan Insulated Panels که به دلیل طراحی و توسعه محصولات و راه حل های پیشرفته پاکت ساختمان شناخته می شود، در حال حاضر با فناوری QuadCoreTM، اولین هسته عایق ترکیبی سلول بسته در جهان برای دستیابی به گواهینامه FM 4882، استاندارد بیمه FM Global، در زمینه حفاظت از آتش سوزی پیشرو است.


چند کلمه در مورد ساندویچ پانل


پانل های ساندویچ عناصر پیش ساخته یک پاکت ساختمانی سبک هستند که از روکش فلزی تشکیل شده اند و دیوار را در قسمت بیرونی و داخل آن به پایان می رسانند، با یک هسته عایق حرارتی به هم وصل شده اند.


پانل های ساندویچ - مهمترین ویژگی ها

البته بیشتر اوقات، به دلایل اقتصادی، از یک ورق فولاد گالوانیزه استفاده می شود که علاوه بر آن با لاک یا اشباع پلاستیک پوشانده شده است.


پردازش چنین ماده ای در خارج نسبتاً آسان است و بنابراین در طیف گسترده ای از رنگ ها موجود است - ساندویچ پانل ها معمولاً با رنگ های RAL ارائه می شوند، اما انواع دیگر رنگ نیز معمولاً به درخواست مشتری در دسترس است.


ساندویچ پانل های دیواری دارای دو عملکرد اساسی هستند - یکی تحمل صحیح بارها و سفتی ساختار ساختمان و پایداری آن.

 عملکرد دوم البته وظیفه عایق کاری حرارتی موثر است.

عایق بندی جنبه بسیار مهمی ساندویچ پانل است.


توسط هسته پانل تهیه شده است، ساخته شده از فوم پلی اورتان یا پشم معدنی، و تاکنون مؤثرترین روش نگه داشتن گرما در ساختمان است.

درست در پشت آن، از نظر ایمنی، پلی استایرن قرار دارد، به ویژه در نسخه خود خاموش.


عایق حرارتی و ویژگی یک شیء ساختمان

لازم به یادآوری است که انتخاب مواد ساندویچ پانل کاملاً به ویژگی مکانی که باید پانل ها در آن نصب شود بستگی دارد.

وقتی مکان در معرض رطوبت باشد، و از عایق دیگری در صورت قرار گرفتن در معرض دمای بالا استفاده خواهیم کرد.https://www.kingspan.com/meati/en-in/product-groups/insulated-panel-systems/meatca-news-blog/sandwich-panel-fundamentals

https://www.gor-stal.pl/en_en/blog/wiedza,2204.html

/ 0 نظر / 19 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.