پروسه ساخت میلگرد معمولی


میلگرد معمولی یا ساده چه می باشد ؟

قیمت میلگرد: برای ساخت این میلگرد ابتدا شمش را با استفاده از جک هیدرولیک در سطر های مشخص و معلوم در کوره هایی با دمای ۱۱۰۰ سانتی گراد قرار می دهند و زمانی شمش ها درون کوره قرار گرفتند بوسیله جریانات گردابی در دمای بالا جهت نورد فراهم میشوند .


شمش ها بعداز وصال به دمای متبوع جهت نورد به خط ساخت ارسال می‌شوند آن‌گاه شمش های پخته شده روی رول ها قرار گرفته و به طرف سطح بعد از آن سوق‌دهی میگردند .


مطلب مرتبط: ورق روغنی چه می‌باشد ؟ مزایای ورق روغنی؟


سطح رافینگ در سه سطح از قطر شمش ها کاسته و به ارتفاع آنها می‌افزاید . و بعد از سطح رافینگ گذراندن فرآیند که برای آجدار کردن میلگرد مورد استفاده می توان به سطح قیچی متراژ جهت برش میلگردهای ساخت شده در حین های مشخص و معلوم میروند .


میلگردهای تولیدی در تحت گیوتین های بسته بندی طبق استاندارد ISIRI جمهوری اسلامی ایران برش داده شده و در تراز انتها به صورت بندیل بسته بندی می‌شوند


کاربرد میلگرد معمولی در صنعت


به صورت عامیانه میلگردی که دارای آج نباشد را میلگرد معمولی می نامند . این محصول در پروژه های ساختمانی به صورت گسترده ای مورد به کارگیری قرار می‌گیرد . همانطور که می‌دانید میلگردهای موجود در بازار در دو نوع آجدار ( rebar ) و بی آلایش ( plain bar ) قرار می‌گیرند که از نظر خصوصیات با یکدیگر مختلف می‌باشند .


میلگردهای آجدار به سه صورت آج مارپیچی , جناغی و مرکب در بازار جان دار هستند . همینطور به طور کلی میلگردها به دو جور شاخه ای و کلاف تقسیم گردیده اند . به دنبال همت داریم شما‌را با خصوصیات میلگرد بی آلایش و مورد ها استعمال از آن در صنعت بیشتر آشنا کنیم .


مطلب مرتبط: میلگرد معمولی چه می باشد ؟


به طور کلی میلگرد معمولی در بتن برای جبران پایداری کششی زیر بتن مورد استفاده میگردد . قطری که در برگ شناسایی این جنس ذکر شده قطر اسمی آن است . بیشتر میلگردهای بی آلایش دارنده برگ شناسنامه بوده که در آن چک کالا آورده شده‌است .

از موارد مصرف این نوع میلگرد می توان در صنعت و ساختمان سازی و همینطور برای جوشکاری میلگرد بی آلایش می بایست وضعیت پیش گرم طبق استاندارد ملی جمهوری اسلامی ایران ISIRI 3131 رعایت شود .

استانداردهای میلگرد معمولی

https://www.asroon.ir/price-list/تیرآهن-معمولی--IPE-/107/view/

این مدل میلگرد براساس استانداردهای دیرباز میلگرد A1 و براساس استانداردهای تازه میلگرد معمولی ۲۴۰ گفته می شود . میلگرد بی آلایش از قطر ۶ تا ۲۰۰ میلی متر ساخت می شود .


خصوصیات مکانیکی میلگرد سوای آج


ایستادگی کششی میلگرد سوای آج نزدیک به ۳۶۰ نیوتن بر میلی متر مربع و ایستادگی تسلیم آن هم ۲۴۰ نیوتن بر میلی متر مربع هست . میلگرد بی آلایش در مقام قابل انعطاف قرار میگیرد .


موردهای کاربرد میلگرد بی آلایش


این فرآورده تحت عنوان میلگرد دورپیچ در اعضای بنا بتن آرمه مورد به کارگیری قرار می‌گیرد . در بعضا موردها هم دیده میشود که از این مدل میلگرد تحت عنوان میلگرد حرارتی در ساختمان به کارگیری می شود که یک نادرست مرسوم در ساختمان سازی است .


همینطور از سایر مصارف این کالا می شود به محورهای صنعتی و نما اشاره نمود در حالی که موارد مصرف میلگرد آجدار در موردها ساختمانی و بنا های بتنی هست .


روش گزینش ارزش میلگرد معمولی


برای این که از بها این فرآورده مطلع گردید معمولی ترین خط مش استعلام بها از مرکز ها فروش هست . اما واجب است بدانید که موارد متعددی بر قیمت میلگرد ساده تاثیرگذار است . اکثر مصرف این محصول در صنعت های ساختمان سازی هست براین اساس بهره می‌گیریم که بهبود بازار آرامبخش و یا این که ساکن شدن آن میتواند تاثیر متعددی بر ارتقاء تقاضای مقاطع ساختمانی و ارزش آرماتور داشته باشد .

https://www.asroon.ir/suppliers/detail/صدرا-پروفیل-تهران/32/view/


/ 0 نظر / 35 بازدید