ساختار ساندویچ پانل، عوارض به کار گیری از ساندویچ پانل

ساندویچ پانل چه چیزی است و چه کاربردهایی دارد؟

استعلام قیمت ساندویچ پانل از آسرون : ساندویچ پانل یکی مصالح نوین و پیش ساخته است که میان سازندگان و مهندسان از رده ویژه ای برخوردار‌است .


این بنا های نوین به صورت کلی کامپوزیتی از سه لایه اساسی می‌باشند و با دقت به کاربرد در اشکال متعدد ساخت میگردند .ساختار ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها عموما از دو لایه ورق بیرونی از محصول فلز الومینیوم , الوزینک ( فلز آلومینیوم با پوشش روی ) , گالوانیزه ( فلز آهن با پوشش روی ) و یک لایه میانی تحت عنوان عایق تشکیل می‌شوند .


لایه عایق از متاع فوم پلی استرن , پلی یورتان , پشم سنگ و پشم شیشه است و فوم پلی یورتان با دانسیته 40 کیلوگرم بر متر مکعب بدلیل قابلیت ویژه عایق بودن از پرکاربردترین نوع آن‌ها است .


اشکال ساندویچ پانل


ساندویچ پانل ها در اشکال پانل سقفی , ساندویچ پانل دیواری و یخچال فریزر ساخته میشوند .


حتما بخوانید: پروفيل چيست؟ كاربرد پروفيل


عوارض به کار گیری از ساندویچ پانل


ساندویچ پانل ها دارنده مزایای زیادی می‌باشند و همین موجب شده دوچندان مورد اعتنا قرار بگیرند و از پرکاربردترین بنا های پیش ساخته ی دوره حاضر واقع شوند و همینطور جایگزین مصالح سنتی شوند .


مطلب قبلی سایت: پروسه ساخت میلگرد معمولی


وزن ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها بجهت به کار گیری از مواد سبک در ساخت آنان دارای وزن ذیل می باشند و جز بنا های سبک محسوب می‌شوند . امروزه مهندسان ساختمان در سعی اند ساختمان هایی با وزن ذیل بسازند که همین دستور موجب ارتقا به کارگیری روز افزون از این بنا های پیش ساخته شده است .


از طرفی سبک بودن آنها موجب شده ضخامت کمتری داشته باشند و استفاده از این بنا های نوین به جهت ضخامت ناچیز , دسترسی به حداکثر فضای موءثر را مهیا می نماید .
مقرون به صرفه اقتصادی

وزن پایین ساندویچ پانل هزینه ی زیر سازیهای ساختمان ها را کاهش می دهد و ساختمان سازی با ساندویچ پانل از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است .


سهولت در حمل و نصب

از مزایای دیگر ساندویچ پانل ها میتوان به اتوبار وحمل سهل و آسان آنها اشاره نمود و این سهولت در اتوبار و عدم نیاز به نیروی کارشناس جهت نصب , موجب ارتقاء سرعت در اجرا و کاهش مخارج آن می شود .


ایستادگی و ماندگاری زیاد ساندویچ پانل

بنا های نوین ساندویچ پانل برخلاف مصالح سنتی همانند چوب در قبال پوسیدگی و ضربه مقاوم می باشند.

از مزایای ساندویچ پانل ها در مقایسه با مصالح کهن ایستادگی آنها در قبال ز‌لزله است که نظیر دیوار های بتنی درصورت وقوع ز‌لزله مبتلا ترک خورده نمیشوند .


البته قابل ذکر است که ساندویچ پانل ها علی رغم وزن پایین , ر قبال رویش قارچ و باکتری تماما بهداشتی می باشند .


عایق بودن ساندویچ پانل

امروزه با صرفه سازی در مصرف انرژی امری کلیدی و دارای اهمیت است از اینرو سازندگان ساندویچ پانل در پی ساخت تا بنا هایی با قابلیت و امکان عایق حرارتی بالا هستند.


سازش با محیط زیست

بنا های نوین دوستدار درختان و محیط زیست میباشند و با هر دسته موقعیت اقلیمی سازگار می باشند براین اساس قابل استعمال در آب و هواهای متعدد می‌باشند و امکان استعمال ی دوباره را دارا هستند به طوری که در صورت فساد و یا این که ساخت نقص‌ فارغ از نیاز به کنده کاری و فساد تعمیر می‌شوند .


تنوع در طرح و رنگ ساندویچ پانل

ساندویچ پانل به دلیل کاربردهای متنوع قابل توصیه در بعد ها و طرح های متفاوت بر حسب ذوق و نیاز مشتری می‌باشند .

https://t.co/9M6Wll9IDZ?amp=1


مورد های مصرف ساندویچ پانل


  • ساخت اشکال کارگاه
  • ساختمان های اداری و آموزشی
  • ساخت کانکس و کانتینر
  • تالار های ورزشی و استخر
  • ویلای های پیش ساخته و . . .


منبع: https://lnkd.in/echd_Wu/ 0 نظر / 36 بازدید